Zamów nasze usługi

789 789 122

Profesjonalne pranie materacy we Wrocławiu

Gwarancja rezultatu

Za usługę prania tapicerki płaci tylko zadowolony klient

We Wrocławiu usługę prania materaca możemy zrealizować jutro. Do pilnych  przypadków możemy przyjechać nawet dzisiaj.

Większość zabrudzeń w materacu gromadzą się w pokrowcu. Właśnie, pranie materaca to jest pranie pokrowca, metoda ekstrakcyjna działa na głębokość około 1 cm, czyli prany jest pokrowiec oraz kilka milimetrów gąbki. Tej głębokości prania wystarczy, żeby usunąć większość zabrudzeń. Nie istnieje metody prania materaca, która mogłaby wyprać gąbkę na wskroś.

Co jest prane w materacu?

Powodem, dla którego warto prać materace, jest zabrudzony pokrowiec. Większość materacy posiada pokrowiec, który nie może być zdejmowany. Jeśli jednak pokrowiec jest łatwy do zdjęcia, można go wyprać w pralce, osiągając podobny efekt jak w przypadku prania ekstrakcyjnego.

Klienci często pytają, czy można prać gąbkę materaca. W rzeczywistości większość zabrudzeń gromadzi się w pokrowcu materaca. Metoda prania ekstrakcyjnego jest w stanie wyczyścić pokrowiec i kilka milimetrów gąbki.

Najwygodniej jest prać materac na łóżku, gdzie zazwyczaj leży. Jeśli materac będzie prany z obu stron, zalecamy klientom przygotowanie kilku misek lub garnków, które należy umieścić między łóżkiem a materacem, aby umożliwić lepsze schnięcie.

Materac można prać z jednej lub z obu stron. Większość materacy ma jedno wykorzystywane miejsce, ale istnieją również materace dwustronne, takie jak modele zimowe/letnie.

Podczas prania materaca usuwamy brud, kurz, zarazki i roztocza, co poprawia jego higienę. Niestety nie możemy zagwarantować, że każda pojedyncza plama i każdy zaciek zostanie usunięty z materaca. Często nie da się pozbyć plam z krwi, żółtych zacieków z potu lub moczu, nawet przy użyciu mocnych środków odplamiaczy. Dlatego nie możemy zagwarantować, że każda plama zostanie usunięta.

Pranie materaca metodą ekstrakcyjną pozwala uzyskać:

 • Dogłębnie wyczyszczoną powierzchnię tapicerki
 • Materac będzie odkażony
 • Roztocza kurzu zostaną wyeliminowane
 • Usunięte zostaną ślady po płynach fizjologicznych
 • Usunięta zostanie większość plam
 • Znikną ślady po zwierzętach
 • Możesz także dodatkowo zwiększyć ochronę tapicerki, zamawiając zabieg przeciwalergiczny preparatem Alergoff.
Pranie materaca we Wrocławie Fenixclean

Jak przygotować się do prania materaca.

Materac może być prany z jednej strony albo z obu stron. Niektóre materace mają tylko jedną stronę do spania. Materac najlepiej prać na łóżku, tam gdzie on zawsze leży. Jednostronne pranie materaca nie potrzebuje żadnych przygotowań ze strony klienta. Jeśli materac będzie prany z obu stron, to prosimy klienta o przygotowanie kilku naczyń, misek lub garnków zł dlatego, żeby podłożyć między materacem a łóżkiem, żeby dolna wyprana strona miała dostęp powietrza.

Po praniu ekstrakcyjnym materac pod względem higieny będzie czysty, pozbawiony roztocza, zarazek, kurzu oraz brudu. Ale, niestety nie możemy gwarantować że każda plama oraz każdej zaciek zejdą z materaca. Niektóre plamy oraz zacieki uszkodzają pokrowiec i mogą być nieusuwalne.

Gwarantujemy, że po naszym praniu materacy będziecie Państwo w 100% zadowoleni z rezultatu.

Możemy zagwarantować, że po profesjonalnym praniu materaca usuniemy większość zabrudzeń, kurzu, roztoczy i zarazków. Większość plam zniknie bez śladu, jednakże nie możemy zagwarantować usunięcia każdej pojedynczej plamy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w praniu materacy, oferujemy naszym klientom Gwarancję Zadowolenia: jeśli rezultat prania materaca odbiegnie od oczekiwań klienta, zwrócimy nawet do 100% kosztów usługi.

Wolne terminy prawie zawsze mamy jutro. Do pilnych  przypadków możemy przyjechać nawet dzisiaj. Ceny są bardzo konkurencyjne [cennik]

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z materaca

Źródłem nieprzyjemnego zapachu mogą być płyny fizjologiczne. W większości przypadków nam się udaje rozpuścić i wypłukać źródło zapachu z pokrowca materaca. Ale zdarza się tak, że źródło zapachu znajduje się głęboce, poza zasięgiem metody prania ekstrakcyjnego. Jeśli występuje taka sytuacja, to niestety nie ma gwarancji, że nieprzyjemny zapach zostanie usunięty.

Ile kosztuje pranie materaca we Wrocławiu.

Jeśli będzie prany materac jednoosobowy, to koszt prania wyniesie 50 – 100 zł w zależności od tego czy będzie materac plany z jednej strony, czy z obu stron.

Pranie materaca dwuosobowego we Wrocławiu będzie kosztowało 100 – 200 zł.

Cena może być zmniejszona o 10%, jeśli zamówienie będzie złożone przez formularz zamówienia.

Prosimy zwrócić uwagę, że zamówienie nie może być mniejsze niż  na kwotę 100 zł, to jest minimalna kwota na którą przyjmujemy zamówienie.

Pranie materaca we Wrocławie Pranie Materaca Dwuosobowego B Pranie materaca dwuosobowego Pranie Materaca Dwuosobowego A
Pranie materaca we Wrocławie Pranie Materaca B Pranie materaca Pranie Materaca A

Schnięcie materaca.

Czas schnięcia materaca wynosi 10 – 15 godzin. Materac w mieszkaniu wysycha niezależnie od pory roku w podanym terminie. Schnięcie materaca można przyspieszyć Jeśli na krzesełku przy materacu będzie postawiony wentylator wiatraczek.

Zabieg przeciwalergiczny na materacu we Wrocławiu preparatem Alergoff.

Najczęściej występujący rodzaj alergii to alergia na roztocza kurzu domowego.

Zabieg przeciwalergiczny preparatem Alergoff na świeżo wypranym materacu pozwala zmniejszyć ilość roztocza na okres około pół roku.

Po wypraniu materac będzie zawierał minimalną ilość roztocza, ponieważ roztocza zostaną mechanicznie wypłukane z pokrowca materaca. Kiedy ilość roztocza w pokrowcu materaca jest minimalna, ma sens zabieg przeciwalergiczny. Zabieg  zatrzymuje rozmnożenie roztocza. Koszt takiego zabiegu w naszym cenniku.

Nie pierzemy materace z wypełnieniem egzotycznym.

We większości przypadków pod pokrowcem materaca znajduje się gąbka. Ale są materace, które bezpośrednio pod pokrowcem mogą mieć matę kokosową, trawę morską, koński włos, łuskę gryczaną. Takie niestandardowe wypełnienia mogą powodować przebarwienie przy namoczeniu. Metodą ekstrakcyjną takie materace prać nie można. Bardzo prosimy przed praniem materaca upewnić się,q za że pod pokrowcem jest gąbka.

Pranie materaca we Wrocławie Fenixclean

Warto skorzystać z usług Firmy Biały Słoń

Firma Biały Słoń sp. z o.o. prowadzi profesjonalne pranie ekstrakcyjne od 2012 roku. W tym czasie z powodzeniem obsłużyliśmy ponad 8000 klientów, w tym prywatnych i korporacyjnych. Nasza priorytetowa wartość to maksymalna satysfakcja klientów, dlatego każde zlecenie objęte jest Gwarancją zadowolenia klienta.

Atuty firmy Biały Słoń to:

 • szybki termin realizacji prania (przyjedziemy jutro lub w ciągu 1-2 dni),
 • konkurencyjne ceny,
 • sprzęt i środki firmy Karcher,
 • łatwy i przyjemny kontakt z biurem,
 • zlecenie będzie realizować doświadczona ekipa,
 • bezpłatny dojazd na terenie Wrocławia,
 • wygodne formy płatności (gotówka, przelew).

Gwarancja jakości Białego Słonia

Cennik prania materacy we Wrocławiu

Minimalna kwota zamówienia 100zł. Dojazd na terenie Wrocławia bezpłatny

Usługa

Cena za jednostkę

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów we Wrocławiu Fenixclean Pranie

Odplamianie tapicerki oraz usuwanie zapachów (podczas prania tapicerki) **

w cenie

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów we Wrocławiu Fenixclean Pranie

Pranie materaca jednoosobowego z jednej strony

50 / 45* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów we Wrocławiu Fenixclean Pranie

Pranie materaca jednoosobowego z obu stron

100 / 90* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów we Wrocławiu Fenixclean Pranie

Pranie materaca dwuosobowego z jednej strony

100 / 90* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów we Wrocławiu Fenixclean Pranie

Pranie materaca dwuosobowego z obu stron

200 / 180* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów we Wrocławiu Fenixclean Pranie

Zabieg przeciwalergiczny preparatem Allergoff

od 50 / 45* zł

* Ceny ze zniżką przy zamówieniu online

** Ceny są cenami brutto.

*** Nie gwarantujemy, że usuniemy wszystkie plamy (mogą nie zejść plany z krwi, tłuste plamy, klej). Nie gwarantujemy, że znikną wszystkie nieprzyjemne zapachy (źródło zapachu może być głęboko w gąbce). Więcej o plamach i zapachach

Opinie naszych klientów

1198 pięciogwiazdkowych opinii na mapach Google
Biały Słoń – profesjonalne pranie tapicerki meblowej, materacy, wykładziny i dywanów we Wrocławiu Google Reviews
5.0 | 1198 pozytywnych opinii

Skorzystałam z usług firmy Biały Słoń w zakresie prania mocno zabrudzonej sofy. Usługa została wykonana z należytą starannością, bardzo dokładnie, pełen profesjonalizm! Dostosowują godzinę wykonywania swoich usług do potrzeb klienta. Będę korzystała z oferty firmy, serdecznie polecam!

Kasia Lisowska

Czyszczenie tapicerki przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Na pewno skorzystam z usług tej firmy ponownie.

Martyna Jasińska

Profesjonalna firma. Pan piorący tapicerkę był bardzo punktualny, kulturalny, jestem bardzo zadowolony z usługi.

Matt Jediknight

Realizacja i terminowość, zgodnie z ustaleniami, pełen profesjonalizm. Wykładzina i narożnik po czyszczeniu jak nowe. Polecam i na pewno sam będę korzystał w miarę potrzeb!

Grzegorz Fudala

Bardzo polecam tę firrmę. Szybko, dokładnie i profesjonalnie, efekt widać gołym okiem. Polecam!

Ewa Sutryk

Jasnobeżowa sofa po czyszczeniu wygląda prawie jak nowa. Tak samo fotel i krzesła. Nie spodziewałem, że plamy tak skutecznie da się usunąć. Cena przystępna, termin realizacji krótki, szybki kontakt i jakość wysoka. Polecam 🙂

Jarosław Howdun

Bardzo profesjonalnie i szybko wykonana usługa. Kanapa wygląda niemalże jak nowa 🙂 Doskonały kontakt z firmą, sympatyczna obsługa. Pracę wykonał Pan Aleksiej. Będę polecać!

Wiktoria Wargocka

Bardzo polecam firmę! Usługi profesjonalne, kanapa wygląda i pachnie jak nowa. Cały proces czyszczenia odbył się punktualnie i szybko, usunięto problematyczne zabrudzenia. Na pewno skorzystamy ponownie.

Marta Cieśla

Często zadawane pytania. Pranie materaca Wrocław

Średni czas schnięcia materaca 10 -15 godzin.

Niestety nie gwarantujemy, że każda plama i każdy zaciek zejdą z materaca. Są plamy i zacieki, które uszkadzają pokrowiec i mogą być nieusuwalne.

Niektóre materace mają jedną stronę do spania, niektóre dwie strony (zima / lato).

Jeśli materac jest eksploatowany tylko z jednej strony, to pranie z obu stron nie ma sensu.

Profesjonalne środki do prania materaca i nie wywołują alergię, do tego są wypłukiwane pod koniec prania czystą wodą.

Mamy specjalne środki do usunięcia zapachu moczu, ale źródło zapachu może znajdować się głęboko w gąbce, dokąd nasza metoda prania i środki nie docierają. Niestety nie możemy gwarantować, że zapach zniknie, ale we większości przypadków nam się udaje usunąć nieprzyjemny zapach.

Do tej pory nie uszkodziliśmy żadnego materaca, a wypraliśmy dosłownie tysiące materacy. W materacu prana jest powierzchnia, czyli pokrowiec. Płyn głęboko nie wchodzi. Dlatego materac schnie szybko. Środki, którymi pierzemy materac są łagodne do tkaniny i nie uszkadzają pokrowiec.

Średni czas prania materaca jednoosobowego 20 – 30 minut. Czas prania materaca dwuosobowego 30 – 60 minut.

Profesjonalne pranie materacy we Wrocławiu

Zadzwoń i zamów

  Wybierz usługi prania